Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska

Słowacja / Tatry Wysokie / Hrebienok

Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska

Profil: boże narodzenie, dla indywidualnych, zagraniczne, zima

Cena: 255 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 12 263 46 91
  • kom. 575 800 970
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00

Opis:

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:  

1 dzień     

Wyjazd z miejsc zbiórki, przejazd w kierunku Słowacji. Przyjazd do miejscowości Smokowca w Wysokich Tatrach. Wyjazd kolejką na Hrebienok. Przejscie do ŚWIĄTYNI LODOWEJ najpopularniejszej atrakcji zimowej na Słowacji –  gdzie co roku kilkunastu rzeźbiarzy z Litwy, Polski, Niemiec, Czech i Słowacji tworzy w lodowych blokach architektoniczne arcydzieła – najsłynniejsze świątynie. W 2017 r. motywem przewodnim była Bazylika Sagrada Familia w Barcelonie, w 2018 Bazylika św. Piotra w Watykanie, w 2019 Katedra Notre-Dame w Paryżu, w 2020 r. Kościół Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w St. Petersburg, w 2021 r. Santiago de Compostela de w Hiszpanii. W 2022 r. – Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Arcydzieło to powstało z ponad 1880 bloków lodu o wadze ok. 225 ton. W tym roku, po raz pierwszy, jest możliwość wejścia między lodowe rzeźby. Architektura budowli lodowej nawiązuje tym razem do Westminster Abbey (opactwa) w Londynie, w którym koronowana była Królowa Elżbieta II oraz obecny Król Wielkiej Brytanii Karol III. Lodowa  Świątynia umieszczon jest pod kopułą o średnicy 25 metrów, która wewnatrz utrzymuje stała temperature dzieki  specjalnym agregatom. W zwiedzaniu między lodowymi rzeźbami towarzyszy niepowtarzalny klimat oraz cicha muzyka klasyczna. Kolejnym punktem  wycieczki jest JASKINIA BIELAŃSKA (BIELSKA) - najczęściej odwiedzana z udostępnionych jaskiń na Słowacji. Znana jest  z odmiennych form skalnych, jest jedyną jaskinią w Tatrach Wysokich do której można wejść. Podczas zwiedzania pokonujemy różnicę poziomów 125 m, a cała dostępna trasa dla turystów ma 1370 m. Trasa prowadzi przez korytarze i komory, w których zobaczyć możemy niewielkie jeziorka i wodospady. Jaskinia Bielska składa się także z komór, a one mają nawet swoje nazwy: Dom Wielkich Wodospadów, Złote Jeziorko, Piekło, Długi Korytarz, Zbójnicka, Sala Palmowa, Sala Koncertowa, Przepaść Głodowa, Gaj Kaktusowy.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w miejsca zbiórki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Termin: 20.01.2024r
Wyjazdy znmiesjcowości: Wilcza k. Gliwic, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Rybnik

W cenie:

  • Transport
  • Opiekę pilota
  • Składkę na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • 25 euro / os. –  bilety wstępów, przejazd kolejką, opłaty lokalne, parkingowe i drogowe (płatne pilotowi w dniu wyjazdu)

Uwagi:

W przypadku nagłego i niezależnego od biura wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, bilety wstępu, noclegów, opłat drogowych, kursu walut etc. cena wyjazdu może ulec zmianie.

- Cena dla grupy minimum 45-osobowej. Przy mniejszej liczbie chętnych cena może ulec zmianie.

- Wszyscy uczestnicy wyjazdu muszą posiadać dowód osobisty bądź paszport ważny conajmniej 4 miesiące.

Plan:

Galeria:

Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska/1
Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska/2
Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska/3
Tatrzańska Świątynia Lodowa + Jaskinia Bielańska/4

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...

Pod czujnym okiem kancelarii