Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Wycieczka Sylwester na Promie / 6 dni

Łotwa / Ryga / Ryga / Szwecja / Sztokholm / Sztokholm / Finlandia / Helsinki / Helsinki / Estonia / Tallinn / Tallinn

Wycieczka Sylwester na Promie / 6 dni

Profil: dla indywidualnych, zagraniczne

Cena: 3 199 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 12 263 46 91
 • kom. 575 800 970
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00

Opis:

Ramowy program wycieczki

 

1 dzień (piątek, 29.12.2023)

Wyjazd z miejsca zbiórki z Katowic, Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Białegostoku. Przejazd do Rygi. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

 

2 dzień (sobota, 30.12.2023) - Ryga

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie samodzielne lub z przewodnikiem miasta. Szczególnie polecamy zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, a konkretnie Kościoła św. Piotra (jednego z największych zabytków architektury Starej Rygi), Domu Bractwa Czarnogłowych (jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Rygi), Ratusza, protestanckiej Katedry Najświętszej Marii Panny (największej średniowiecznej świątyni w krajach bałtyckich), Placu Katedralnego, zespołu średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamku Ryskiego, Parlamentu, a także fragmentów murów obronnych z Basztą Prochową. Przejazd do Tallinna. Zaokrętowanie na prom do Sztokholmu w kabinach wewnętrznych (B-Class bez okna). Obiadokolacja na promie z winem i piwem bez limitu - czas trwania ok. 2h. Zabawa na promie i nocleg.

 

3 dzień (niedziela, 31.12.2023) - Sztokholm i ZABAWA SYLWESTROWA na promie

Śniadanie na promie, wyokrętowanie w Sztokholmie o 10:15. Zwiedzanie miasta samodzielne lub z przewodnikiem. Szczególnie polecamy zobaczyć Stadshuset – ratusz miejski (zainspirowany weneckim Pałacem Dożów, uznawany za jeden z symboli Szwecji), Pałac Królewski (należy on do największych pałaców w całej Europie), a także stare miasto Gamla stan. Po południu zaokrętowanie na statek  (zmiana na kabinę z oknem wewnętrznym „Promenade”) do Helsinek, wypłynięcie o 16:45. Obiadokolacja na promie z winem i piwem bez limitu - czas trwania ok. 2h. Po kolacji ZABAWA SYLWESTROWA NA PROMIE do białego rana. W programie m.in. występy artystów, dancing przy zespole grającym na żywo największe światowe przeboje, karaoke i dyskoteka z DJ’em. Nocleg na promie.

 

4 dzień (poniedziałek, 01.01.2024) - Helsinki

Śniadanie na promie, wyokrętowanie w Helsinkach o 9:55. Zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliaukio (jeden z najpopularniejszych obiektów architektonicznych w Finlandii), Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy, a także słynny Stadion Olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego – najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30. XX wieku. Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską (jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Helsinkach) i pomnikiem cara Aleksandra II, a także największy prawosławny sobór w Zachodniej Europie – Sobór Uspieński. Zaokrętowanie. Wypłynięcie do Tallinna o 16:30. Obiadokolacja na promie z winem i piwem. Nocleg w hotelu w Tallinnie.

 

5 dzień (wtorek, 02.01.2024) - Tallinn

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta w Tallinnie samodzielne lub z przewodnikiem. Szczególnie polecamy zwiedzić Górne Miasto ze Wzgórzem Toompea, Zamek Hermana z wieżą Długi Herman, Sobór św. Aleksandra Newskiego (jeden z najbardziej monumentalnych zabytków Tallinna), Katedrę Domską, basztę Kiek in de Kök oraz mury obronne. Nie można też zapomnieć o Dolnym Mieście z Rynkiem i Ratuszem (jedyny zachowany ratusz gotycki w północnej Europie, uważany za jeden z symboli miasta), kamieniczkami Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata i murami obronnymi. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski.

 

6 dzień (środa, 03.01.2024)

Powrót do Polski w miejsce zbiórek.

 

Cena od osoby w kabinie 4-osobowej: 3 199 zł

Cena od osoby w kabinie 3-osobowej: 3 410 zł

Cena od osoby w kabinie 2-osobowej: 3 820 zł

Cena od osoby w kabinie 1-osobowej: 5 070 zł

W cenie:

 • transport autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 4 noclegi (2x w hotelu + 2x na promie)
 • wyżywienie (4x śniadanie + 4x obiadokolacja)
 • zabawa Sylwestrowa na promie
 • przewodnik
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • podatek VAT

 

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • opłaty obligatoryjnej 20 € na opłaty promowe, lokalne i administracyjne (płatne pilotowi podczas wyjazdu)
 • ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ewentualnych dopłat do kabin 3, 2 i 1-osobowych

 

UWAGA: Wszyscy uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu

Plan:

Galeria:

Wycieczka Sylwester na Promie / 6 dni/1
Wycieczka Sylwester na Promie / 6 dni/2
Wycieczka Sylwester na Promie / 6 dni/3

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...

Pod czujnym okiem kancelarii