Główna  /  Wycieczki  /  Krajowe

Wycieczka szkolna Jura / 3 dni

Polska / śląskie / Ogrodzieniec / Polska / śląskie / Żarki / Polska / śląskie / Biskupice

Wycieczka szkolna Jura / 3 dni

Profil: dla szkół, krajowe

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 12 263 46 91
 • kom. 575 800 970
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00

Opis:

1 dzień – Ogrodzieniec

 

Wyjazd w godzinach porannych z miejsca wskazanego przez Klienta. Przejazd do Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu, gdzie na uczestników będzie czekało zwiedzanie z przewodnikiem ruin największej warowni Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a jednocześnie jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. Po zwiedzaniu Zamku dzieci będą mogły spędzić czas w Parku Ogrodzieniec znajdującym się u samego podnóża warowni, gdzie dostępne są takie atrakcje jak: Park Doświadczeń Fizycznych (przejście z przewodnikiem to świetna, podana w lekki sposób, lekcja fizyki), Park Miniatur z makietami zamków z Jury Krakowsko-Częstochowskiej (przejście z przewodnikiem to z kolei ciekawa lekcja historii), Park Rozrywki (z dmuchanym zamkiem, mini parkiem linowym, karuzelą i autodromem), Dom Legend i Strachów, a także tor saneczkowy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny.

 

Uwaga: W Parku Ogrodzieniec można wybrać tylko te atrakcje, które najbardziej zainteresują Klienta. Przejście z przewodnikiem po Parku Doświadczeń Fizycznych i Parku Miniatur nie jest obowiązkowe, ale na pewno uczestnicy wyniosą z takiej wycieczki coś więcej niż przy samodzielnym przejściu.

 

2 dzień – Żarki

 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Zwiedzanie z przewodnikiem mieszczącego się w prawie stuletnim młynie elektrycznym muzeum. Uczestnicy poznają dziedzictwo Jury i odkryją historię rzemiosł obecnych od wieków w tym regionie Polski: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa, a także wezmą udział w warsztatach wytwarzania mąki. Autentyczne maszyny, narzędzia, multimedia i opowieści łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Następnie uczestnicy udadzą się do Manufaktury Hokus Pokuss, gdzie będą świadkami produkcji cukierków i lizaków, a później sami wykonają lizaki, które będą mogli zabrać z sobą na pamiątkę. Kolejnym punktem na mapie atrakcji będzie wizyta w Przystani Leśniów, gdzie dzieci, pod czujnym okiem doświadczonego szefa kuchni, własnoręcznie przygotują, a następnie zjedzą pizzę z wybranych przez siebie składników. Dzień wrażeń zakończy wizyta w Etno Pracowni i warsztaty z wykonania zwierzątka z siana. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

 

3 dzień – Survival w Jura Park Biskupice

 

Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Przejazd do Jura Park Biskupice położonego na terenie leśnym koło Olsztyna pod Częstochową, gdzie na uczestników będą czekały takie atrakcje jak: zajęcia survivalowe (obejmujące m.in. realne techniki survivalowe w klimacie umiarkowanym, awaryjne techniki pozyskiwania ognia, przygotowanie wody do spożycia metodami awaryjnymi), zabawy grupowe (przeciąganie liny, bieg w workach, rzut podkową do celu), zjazd kolejką tyrolską (uczestnicy ubrani w uprzęże i kaski zjeżdżają po 200-metrowej zawieszonej ukośnie linie), strzelanie z łuku (strzelanie na odległość maksymalnie 25 metrów. Każdy uczestnik zostanie przeszkolony w zakresie posługiwania się łukiem i odda uzgodnioną ilość strzałów), strzelnica Paintball (50 kulek/osoba), ognisko z pieczeniem kiełbasek, woda mineralna, herbata oraz kawa dostępne przez cały pobyt. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w miejsce zbiórki.

 

Kadra/instruktorzy Jura Park Biskupice:

czynni zawodowo i emerytowani funkcjonariusze policyjnych oddziałów specjalnych i antyterrorystycznych oraz czynni zawodowo żołnierze, biorący udział w misjach pokojowych poza granicami kraju, posiadający pełne przygotowanie pedagogiczne i uprawnienia do prowadzenia poszczególnych zajęć tematycznych z młodzieżą. Używają wyłącznie atestowanego sprzętu.

W cenie:

 • przejazd autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 2 noclegi
 • wyżywienie HB: 2 obiadokolacje, 2 śniadania
 • bilety wstępu na zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec oraz do Parku Ogrodzieniec
 • bilety wstępu do Muzeum Stary Młyn, Manufaktury Hokus Pokuss, Przystani Leśniów i Etno Pracowni
 • atrakcje na terenie Jura Park Biskupice: zajęcia survivalowe, zabawy grupowe, zjazd kolejką tyrolską, strzelanie z łuku, strzelnica Paintball, ognisko
 • przewodnicy po zwiedzanych obiektach
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • podatek VAT

Uwagi:

Oferta dla szkół - wycieczka klasowa trzydniowa, dla grup zorganizowanych.

Plan:

Galeria:

Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/1
Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/2
Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/3
Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/4
Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/5
Wycieczka szkolna Jura / 3 dni/6

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...

Pod czujnym okiem kancelarii