Główna  /  Wycieczki  /  Krajowe

Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni

Polska / świętokrzyskie / Tokarnia / Polska / świętokrzyskie / Chęciny / Polska / świętokrzyskie / Ćmielów / Polska / świętokrzyskie / Ostrowiec Świętokrzyski / Polska / świętokrzyskie / Sandomierz

Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni

Profil: dla szkół, krajowe

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 12 263 46 91
 • kom. 575 800 970
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00

Opis:

1 dzień

 

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Parku Etnograficznego w Tokarni - przepięknego skansenu powstałego w 1976 roku. Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wyglądało kiedyś życie mieszkańców z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej. Muzeum podzielone jest na obiekty: małomiasteczkowe, dworsko-folwarczne oraz sektor nadwiślański, świętokrzyski i lessowy. Następnie przejazd do Zagnańska pod najsłynniejsze drzewo w Polsce, a zarazem jeden z najstarszych w Polsce dębów – Dąb Bartek. Przejazd pod Jaskinię Raj w Chęcinach. Zwiedzanie z przewodnikiem tej najbardziej znanej atrakcji turystycznej Gór Świętokrzyskich, a zarazem jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny.

 

2 dzień

 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum, Wystawy Starej Porcelany, Galerii Sztuki Współczesnej oraz Galerii Ikon i Obrazów, a także udział w warsztatach ceramicznych. Przejazd do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Neolitycznej Kopalni Krzemienia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zwiedzanie z przewodnikiem sali ekspozycyjnej, rezerwatu i  prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

 

3 dzień

 

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem przepięknego Wąwozu Królowej Jadwigi, wspaniałego Starego Miasta, Podziemnej Trasy Turystycznej o długości około 450 m (najniżej położona komora ma głębokość prawie 12 m) oraz Zbrojowni Rycerskiej Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Powrót w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie:

 • transport autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 2 noclegi
 • wyżywienie HB: 2 obiadokolacje, 2 śniadania
 • bilety wstępu do Jaskini Raj, Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Neolitycznej Kopalni Krzemienia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Podziemnej Trasy Turystycznej i Zbrojowni Rycerskiej w Sandomierzu
 • przewodnicy po zwiedzanych obiektach
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • podatek VAT

Uwagi:

Oferta dla szkół - wycieczka klasowa trzydniowa, dla grup zorganizowanych.

Plan:

Galeria:

Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/1
Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/2
Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/3
Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/4
Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/5
Wycieczka szkolna Świętokrzyskie z Sandomierzem / 3 dni/6

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...

Pod czujnym okiem kancelarii