Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na trasie wycieczki,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi w hotelu,
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • bilet wstępu: Muzeum Pergamońskie, Rejs, Ogród Zoologiczny + Afrykanarium, Panorama Racławicka,
  • opiekę pilota oraz opiekę przewodnika w Berlinie, Poczdamie oraz Wrocławiu,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT.

Dodatkowe informacje:

  • należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Ramowy program wycieczki:

1 dzień:
Zbiórka uczestników w Krakowie. Przejazd do Berlina, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, m.in.: Brama Brandenburska – jeden z bardziej charakterystycznych punktów miasta, będący symbolem pokoju i wolności, Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu (w miarę możliwości wejście na taras i kopułę), spacer Aleją Unter den Linden – najbardziej znaną ulicą miasta, której nazwa została nadana w związku z licznymi lipami, które rosną po obu stronach ulicy i na centralnym pasie, Berlińska Wyspa Muzeów znajdująca się na północnym krańcu wyspy na rzece Szprewie; w 1999 roku Wyspę Muzeów uznano za kompleks wyjątkowy w skali światowej pod względem architektonicznym i kulturowym, dzięki czemu stanowi on część dziedzictwa UNESCO; w skład kompleksu wchodzą: Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Stare Muzeum; zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa; muzeum słynie ze zbiorów sztuki starożytnej, Azji Przedniej oraz sztuki islamskiej. Czas wolny. Wieczorny rejs statkiem po Szprewie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


2 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie zespołu parkowo – pałacowego Sanssouci, powstałego w XVII wieku za rządów Fryderyka Wielkiego i powiększonego w XIX wieku przez Fryderyka
Wilhelma IV. Centrum kompleksu to Pałac Sanssouci, letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego. Pałac Sanssouci należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę Światowego
Dziedzictwa UNESCO. Po skończonym zwiedzaniu przejazd do Wrocławia. Zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Spotkanie z przewodnikiem Spacer: m. in. Rynek Wrocławski- ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce (większe Rynki są tylko w Krakowie i Olecku), ratusz późnogotycki z-66-metrową wieżą jest najokazalszą tego typu budowlą w kraju. W  jego podziemiach działa do dzisiaj Piwnica Świdnicka, jeden z najstarszych w Europie lokali gastronomicznych. , kamienice, fontanna, Bazylika św. Elżbiety, Kamieniczki Jaś i Małgosia. Stare Jatki Miejskie, Dawne więzienie miejskie, Ostrów Tumski. Czas wolny. Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) przenosi widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.


4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie Przejazd pod Halę Ludową ,zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ogród zoologiczny+ Afrykanarium. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd do miejsca zbiórki.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną – skorzystaj z formularza kontaktowego.

Skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy wszystkie szczegóły.